Nízkoprah v nákladním autě

Organizace Kotec, o.p.s., využívá vybavené automobily k výjezdům do lokalit v západních Čechách (Sokolovsko, Ašsko, Tachovsko). Jde o lokality s velmi vysokou mírou nezaměstnanosti a s minimální dostupností sociálních služeb.
Vlastníkem vozidel je Česká asociace Streetwork, o.p.s. Nákladní prostor byl přebudován na pojízdný nízkoprahový klub. Dominantou prostoru je stůl s lavicemi a skládacími židlemi, klub pojme naráz min. 10 dětí/lidí. Klub je vybaven notebookem, přenosnou tiskárnou, projektorem a audiosystémem. K dispozici je kuchyňka s tekoucí vodou a vařičem, oddělený prostor slouží jako zázemí pracovníků. V zadní části vozidla je zvenčí přístupný úložný prostor pro volnočasové vybavení.
Do terénu vyjíždí po čtyři dny v týdnu minimálně dvojice terénních pracovníků, která poskytuje služby převážně dětem a mladým lidem od 6 do 20 let. Věříme, že zkušenosti z projektu potvrdí smysluplnost mobilní formy NZDM a ověří její efektivitu v lokalitách, kde není poskytování stálých nízkoprahových sociálních služeb možné.
 
Kontaktujte garantku, přijeďte se podívat a přesvědčit na vlastní oči, jak organizace funguje.
 

Martina Zikmundová

Kontakt

E-mail: 
zikmundova@streetwork.cz
Telefon: 
774 913 777
Kraj: 
Plzeňský kraj
Město: 
Plzeň, Cheb, realizace probíhá v několika osadách a obcích

O garantovi

Funkce: 
Ředitelka
  • Martina Zikmundová je psycholožka a sociální pedagožka, od roku 2010 pracuje na pozici ředitelky ČAS z.s., 10 let se věnovala terénní sociální práci, poté psychologickému poradenství.
  • Nyní lektoruje a superviduje.
  • Všechny své zkušenosti zúročila v projektu Streetwork pro děti a mládež, který začala s kolegy realizovat v roce 2014 za podpory soukromé dánské nadace The Velux Foundation.
  • Součástí projektu je mobilní terénní práce ve vyloučených lokalitách.

Seznam oblastí

Sociální služby