Hledáme rodinám bydlení

Přijeďte se podívat, jak pomáháme sociálně slabým s bydlením. Následující dva příklady jsou jen kapka v moři, na kterém plujeme. 
 
Obrátila se na nás uživatelka, která společně s manželem a 5 dětmi bydlela v Azylovém domě. Uživatelka si stěžovala, že se jí na azylovém domě nelíbí, nedokáže tam už dál bydlet, navíc to mají děti daleko do školy. Uživatelka chtěla pomoci vyhledat nové bydlení. Pracovnice s uživatelkou probrala celou její situaci, zvážily společně finanční možnosti a vyhledávaly bydlení. Podařilo se najít volný byt o velikosti 2+1. Pracovnice společně s uživatelkou naplánovaly prohlídku, uživatelce se byt líbil a do bytu se nastěhovala.
 
Druhý byt se podařilo nalézt uživateli, kterému nebyla prodloužena nájemní smlouva, a ztratil tak bydlení. Uživatel po jeden měsíc bydlel u své dcery, kde byl však nedostatek místa. S uživatelem jsme intenzivně pracovali na vyhledávání bydlení s ohledem na finanční situaci uživatele. Ani ne po měsíci se podařilo nalézt byt 1+1, který se uživateli líbil. Následně jsme s uživatelem řešili připojení k energetickým službám a vyřízení trvalého pobytu a žádosti o sociální dávky. 
Kontaktujte nás, rádi předáme naše zkušenosti dál.
 
 

Mgr. Eva Nedomová

Kontakt

E-mail: 
evanedomova@romodrom.cz
Telefon: 
778 491 144
Organizace: 
Kraj: 
Moravskoslezský kraj
Město: 
Bohumín, Karviná, Ostrava, orlová

O garantovi

Funkce: 
Sociální pracovník, vedoucí služby
  • Eva Nedomová pracuje jako vedoucí služby a sociální pracovník ve společnosti Romodrom, o.p.s., pobočky v Moravskoslezském kraji.
  • Přes 2 roky se věnuje řešení otázky bydlení u osob ohrožených sociálním vyloučením a sociálně vyloučených.
  • V rámci své práce se podílela na realizaci dvou projektů zaměřených na bydlení.

Seznam oblastí

Sociální bydlení