Pokud máte rádi dobrity a příběhy...

V Davli u Prahy se v únoru 2014 otevřela potravinářská dílna DOBROTY S PŘÍBĚHEM. Vyrábí nakládané speciality – především sýry a utopence, a jejími novými zaměstnanci se stalo i 5 lidí se zdravotním postižením. Příběh, ukrytý ve značce ručně vyráběných a oblíbených pochutin, se tak rozšířil o další kapitoly. 
 
DOBROTY S PŘÍBĚHEM jsou nakládané potraviny, které vznikly jako produkt pracovní terapie lidí s mentálním postižením v sociálně terapeutické dílně na Slapech. Tu provozuje již sedm let organizace Portus Praha, známá pořádáním celostátního benefičního projektu AKCE CIHLA. Z výtěžku několika ročníků této sbírky Portus Praha v roce 2013 financoval i výstavbu zcela nové dílny v Davli u Prahy, která umožnila rozšíření původní výroby až do roviny plnohodnotného zaměstnávání lidí s postižením. 
Sociální podnik DOBROTY S PŘÍBĚHEM dodává své výrobky do více než 45 restaurací, kaváren, hotelů a dalších podniků v Praze a okolí. V současnosti zaměstnává přes 50 % lidí se zdravotním postižením. Cílem a filozofií podniku je motivovat lidi s postižením, aby přestali být pouze pasivními příjemci finanční podpory ale, aby se oni sami zapojili do procesu utváření vlastní budoucnosti a rozhodovali o svém životě. (zdroj Portus Praha)