Teplá židle opět otevřena

Poskytnutí místnosti se sociálním zázemím, kam se mohou zdarma lidé uchýlit v mrazivém počasí, představuje prevenci před umrznutím či újmě na jejich zdraví. I při důsledné přípravě se jedná o provizorní a přechodné opatření, které systémově neřeší problematiku bezdomovectví na území města.
5. 1. bylo rozhodnuto a až do odvolání jsou opět otevřeny prostory Denního centra pro osoby bez přístřeší i na noc. Lidé bez domova se mají kam ukrýt před mrazivým počasím, které ovládlo nejen Berounsko.
Denní centrum pro osoby bez přístřeší se kvůli mrazivému počasí v Berouně letos poprvé otevřelo od středy 18. 1. opět i na noc. Noc na čtvrtek, stejně jako na pátek využilo 13 mužů. Tento způsob pomoci zafungoval i jako prevence před nelegálním řešením situace ze strany osob bez přístřeší vniknutím do veřejných či soukromých objektů. Dalo by se říci, že Teplá židle je i důkazem potřebnosti koncepčního řešení namísto krizového provozu do budoucna.  
 
Farní Charita Beroun poskytuje bezplatné poradenství a zkušenosti i v oblasti chráněných dílen viz náš profil na Síti Dobrých praxí. Přijeďte se do některé z nich podívat.