On-line kroky na svobodě

Tento e-learningový nástroj obsahuje základní informace pro všechny osoby s trestní minulostí, které hledají zaměstnání. Dozvíte se, co vše se dá zařídit ještě před propuštěním, dostanete odpovědi na otázky související s prvními dny na svobodě, s hledáním ubytování a zaměstnání, nebo také s problematikou zadluženosti.
 
Věříme, že tyto informace pomohou všem, kdo je potřebují,  v prvních krocích po propuštění - tedy v době, která není vůbec snadná. Záznam v trestním rejstříku a případné dluhy jsou nespornou zátěží, ale příběhy našich klientů, kteří se zvládli postavit znovu na nohy, ukazují ostatním, že to jde!
 
Při řešení zadluženosti je klíčové: zjistit jaké dluhy máte, v jaké výši, komu dlužíte, uvědomit si, které z vašich dluhů jsou prioritní, zmapovat si své příjmy a výdaje (zjistit, kolik budete moct splácet věřitelům), kontaktovat všechny věřitele a vysvětlit jim vaši situaci, splácet každému věřiteli alespoň minimální částku (od 200 Kč).
 
Garantka ze Sítě Dobrých praxí v oblasti dluhové problematiky je vám k dispozici ke konzultaci po telefonu nebo emailu. Po domluvě je možné si zařídit osobní setkání.
 
 
Dobré praxe: 

Bc. Kateřina Jirová

Kontakt

E-mail: 
jirova@rubikoncentrum.cz
Telefon: 
721 962 579
Kraj: 
hl. město Praha
Město: 
Praha a města ve Středočeském kraji (cca 1 hod. jízdy)

O garantovi

Funkce: 
Vedoucí programů k řešení zadluženosti
  • Kateřina Jirová je vedoucí týmu dluhových poradců a právniček RUBIKON Centra od r. 2012. V této roli zajišťuje kvalitu poskytovaných služeb a metodické vedení pracovníkům v přímé práci s klienty.
  • Současně stále pracuje jako dluhová poradkyně a lektorka kurzů pro klienty.
  • V rámci vzdělávacích služeb RUBIKON Centra je tvůrcem vzdělávacích aktivit, konzultantkou a lektorkou. Tato praxe zahrnuje vzdělávání několik desítek pracovníků v pomáhajících profesích ročně v oblasti práce s předluženým klientem, tvorbu manuálů a metodik pro další státní i nestátní instituce, řádově 100 a více hodin ročně.

Seznam oblastí

Management dluhů a oddlužování