Kluci a holky s kamerou

Koordinátorka motivačních a podpůrných aktivit pro mládež v ústeckých Předlicích Pavlína Daňhelková vytváří s mladými romskými reportéry internetovou televizi Předlice. Ta funguje už více než tři roky a každý měsíc zveřejňuje nové reportážní video.

TV Předlice vznikla úplně přirozenou reakcí na potřeby mládeže. Nebyl to nápad zvenčí. „Začalo to na jaře 2013, kdy jsme si udělali v Klubu Mixer mediální trénink, abychom si procvičili mluvené slovo před kamerou. Pár dní poté proběhl workshop, kde jsme sdíleli, co je v lokalitě trápí a co by zde mohlo být lepší. Mládež kritizovala zdejší nebezpečné komunikace a málo viditelné přechody. Chtěli jsme situaci změnit a rozhodli se sepsat petici na zvýraznění přechodů. Navázali jsme na proběhlý mediální trénink natočením krátkých videí o „neviditelných" přechodech a chybějících lavičkách v Předlicích, a informovali tak o problému širší veřejnost. Mělo to ohlas, a proto v natáčení pokračujeme se snahou poukazovat na dění kolem sebe,“ říká Pavlína Daňhelková, vedoucí klubu MIXER.

 

Pro více informací nebo návštěvu v Předlicích kontaktujte garantku.

 

 

Dobré praxe: 

Pavlína Daňhelková

Kontakt

E-mail: 
pavlina.danhelkova@clovekvtisni.cz
Telefon: 
739 220 251
Kraj: 
Ústecký kraj
Město: 
Ústí nad Labem

O garantovi

Funkce: 
Koordinátorka motivačních a podpůrných aktivit pro mládež
  • Pavlína Daňhelková se 4 roky intenzivně věnuje práci s mládeží v Předlicích v Ústí nad Labem, které jsou považovány za sociálně vyloučenou lokalitu.
  • Vede zde nízkoprahový Klub Mixer, kde se schází místní děti, mládež a mladí dospělí. Jednou s aktivit, které zde s „klukama a holkama“ z klubu dělá, je projekt TV Předlice, který získal ocenění Gratias Tibi.
  • V rámci plánovacího workshopu v Klubu Mixer (NZDM pro mládež, Člověk v tísni, o.p.s.) si mladí lidé z Předlic vymýšleli, co je v lokalitě trápí a co by chtěli změnit. Jednou z věcí byly zdejší neviditelné přechody. Postupně jsme realizovali kroky pro zviditelnění přechodů. Vytvořili jsme petiční výbor, a sbírali podpisy. Petice s 98 podpisy nám byla bohužel zamítnuta. Vymysleli jsme proto spot v rámci nově založené TV Předlice, který jsme promítali na konferenci v Ústí nad Labem, v Jáchymově a v Drážďanech, kde byli pracovníci v sociálních službách a hosté z řad politiků i zastupitelů, se kterými jsme probírali náš cíl i v rámci dalších koordinačních skupin. Jednali jsme se zastupiteli i s dalšími politiky, se kterými jsme si dali schůzku, a svůj návrh na zviditelnění přechodů v Předlicích jsme předkládali na strategickém plánování města Ústí nad Labem. Mladí lidé z Předlic se tak nově začali angažovat a reagovat na dění kolem sebe. Díky úsilí mládeže byla zřízena dohledová služba, v níž jsou zaměstnáni dva hlavní reportéři TV Předlice. Lavičky byly opraveny díky sponzorskému daru a graficky upraveny zdejší mládeží.

 

Seznam oblastí

Komunitní práce a participace

Dobré praxe